http://grey.turystyka.com.pl/~regent/CRM/czartery/opiniexml/?kierunek=w��ochy&miasto=florencja0 Regent - City Break do miast Europy
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies.
Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce prywatności.

Wyszukaj ofertę

Kierunek:
od:
do:
Dorosłych:
Wiek dziecka 1:
Wylot z:

City Break - Magia Florencji - 4 dni (samolotem z Krakowa)
Program
Michał Anioł twierdził, iż "Toskania to ogród Italii, a Florencja jest jej kwiatem"! To malownicze miasto przepełnione jest duchem renesansu, śladami wielkiego rodu Medyceuszy, gdzie w powietrzu wyczuwalny jest zapach pobliskich winnic i gajów oliwnych. Za dnia zachwyca zielonymi parkami, zadziwiającymi zabytkami, efektownymi fontannami, a wieczorem pięknie oświetlona oczarowuje malowniczymi zaułkami i eleganckimi ulicami oraz kusi niezliczonymi barami, knajpkami i eleganckimi restauracjami. Warto swój czas poświecić również Pizie – gdzie znajduje się jeden z cudów Świata – Krzywa Wieża. Zapraszamy w piękną podróż w czasie do miasta Leonarda da Vinci, Michała Anioła i Dantego, które na długo pozostanie w sercu.

Program:

Dzień 1:
Odprawa na lotnisku i przelot do Włoch. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny w zależności od godzin przylotu.

Dzień 2-3:
Kolejne dwa dni to czas na poznanie niesamowitej atmosfery stolicy Toskanii, jej najważniejszych miejsc i najsłynniejszych zabytków, takich jak
- Plac Duomo – religijne centrum miasta z najsłynniejszymi zabytkami takimi jak Baptysterium San Giovanni, do którego prowadzą „rajskie drzwi” oraz Katedra Santa Maria del Fiore z imponującą kopułą i Dzwonnicą Giotta
- Pałac Medyceuszy pochodzący z XV wieku pierwowzór architektury florenckiej ze słynną Kaplicą Trzech Króli
- Bazylika San Lorenzo zaprojektowana przez słynnych włoskich architektów Filippo Brunelleschiego oraz Michała Anioła, który zaprojektował także przepiękny przedsionek Biblioteki Medicea Laurenziana
- Plac Republiki z Kolumną Obfitości, usiany kawiarniami i restauracjami, będący miejscem spotkań mieszkańców i turystów
- Pałac Strozzi – ostatni i największy pałac renesansowy w mieście
- Piazza Santa Trinita – trójkątny plac z Kościołem Świętej Trójcy, kolumną sprawiedliwości i XIV-wiecznymi pałacami
- Loggia del Mercato Nuovo – florencki targ, na którym znajduje się posąg dzika, legenda głosi że potarcie jego pyska zapewnia powrót do Florencji
- Orsanmichele – przepiękny piętrowy kościół San Michele, na zewnątrz ozdobiony posągami wykonanymi między innymi przez samego Donatello
- Piazza della Signoria z Pałacem Vecchio będącym największą budowlą na całym placu, fontanną Neptuna przedstawiającą władcę mórz ciągniętego przez zaprzęg koni morskich, kopią słynnej rzeźby Dawida pierwotnie stworzoną przez Michała Anioła, rzeźbą Herkulesa i Kasus wykonaną przez przyjaciela Leonardo da Vinci - Bandinelliego
- Uffizi – jedno z najbardziej znanych muzeów na świecie, którego pomieszczenia ozdobione są dziełami takich znamienitych artystów jak Michał Anioł, Botticelli, Leonardo da Vinci, czy Rafael
- Most Vecchio - Most Złotników – najstarszy most we Florencji zabudowany kramikami i warsztatami rzemieślników, łączy w najwęższym miejscu brzegi rzeki Arno
- Piazza Santa Croce z Kościołem Świętego Krzyża – miejsce gdzie zostali pochowani m.in. Michał Anioł, Dante Alighieri, Galileusz czy Machiavelli, znajduje się tam także tablica nagrobna ukochanej Juliusza Słowackiego, która zmarła w wieku 22 lat

W przerwach podczas zwiedzania proponujemy czas wolny na posiłek, podczas którego będzie możliwość spróbowania lokalnych potraw takich jak tradycyjna focaccia, zupa ribollita, czy klasyczny specjał tego regionu - frittata di carciofi (płatne indywidualnie wg zamówienia).

Perła Toskanii oferuje ponadto szeroki wybór dodatkowych atrakcji, możliwych do zrealizowania fakultatywnie w czasie wolnym:
- Szpital Niewiniątek - renesansowa budowla, dzieło znamienitego florenckiego architekta, który zaprojektował również kopułę w kościele Santa Maria del Fiore, dawniej był przytułkiem dla porzuconych dzieci, a obecnie znajduje się tam galeria sztuki renesansowej (ok. 10 euro/os.)
- Pałac Pitti – przepełniony sztuką Tycjana, Rafaela, Tintoretta, zachwyca zarówno wnętrzem jak i ogrodami, jest także największym kompleksem muzealnym we Florencji (ok. 20 euro/os.)
- Bazylika Santo Spirito z 38 ołtarzami zdobionymi XV-wiecznymi obrazami i rzeźbami słynnych florenckich artystów
- Ogród Botaniczny przepełniony ogromem różnorodnych gatunków roślin zarówno tych toskańskich, jak i egzotycznych (ok. 5 euro/os.)
- Palazzo del Bargello – dawne miejsce prefektury i więzienie, które obecnie jest Muzeum Narodowym, w którym goszczą dzieła m.in. Michała Anioła Bonarottiego, Donatella, czy Filippo Brunelleschiego (ok. 5 euro/os.)
- Dom Dantego Alighieri - miejsce, w którym urodził się i wychował „ojciec języka włoskiego” oraz twórca dzieła literackiego „Boska Komedia” (ok. 5 euro/os.)

Dzień 4:
Wymeldowanie z hotelu, czas wolny w zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.

Zakwaterowanie podstawowe:
Hotele 3* - położone w pobliżu środków komunikacji miejskiej/podmiejskiej, w odległości kilku przystanków od największych atrakcji Florencji. Wszystkie hotele oferują wygodnie urządzone pokoje 2 osobowe (z możliwością 1 dostawki) z łazienkami, TV i telefonem.
Wyżywienie - śniadania kontynentalne

Informacje dodatkowe:
- Spotkanie z pilotem/przedstawicielem organizatora nastąpi na lotnisku w Polsce lub po przylocie we Florencji.
- Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy, natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską.
- Kolejność dni zwiedzania może ulec zmianie.
- Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
- W przypadku wylotu w godzinach porannych zamiast śniadania może być wydany pakiet śniadaniowy.
- Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
- „Single” - bez dopłaty, przy dokwaterowaniu do pokoju 2 lub 3 osobowego (opcja na zapytanie).
- „Zniżki dla dzieci” - dotyczą dziecka do 12 lat zakwaterowanego wspólnie z 2 osobami pełnopłatnymi.

WAŻNE:
Bardzo prosimy o dokładne wypełnianie formularza rezerwacyjnego w szczególności podania pełnego nazwiska i imienia zgodnego z dokumentem, którym będą się Państwo posługiwali podczas podróży, daty urodzenia oraz obywatelstwa. Prosimy też o sprawdzenie terminu ważności tego dokumentu.
Cena zawiera
- przelot samolotem na wybranej trasie
- opłaty i podatki lotniskowe
- koszt przewozu bagażu podręcznego (WIZZAIR o wymiarach 40x30x20cm, waga do 10 kg, RYANAIR o wymiarach 40x20x25cm, waga do 10 kg)
- 3 noclegi w hotelu 3*
- zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym
- 3 śniadania
- opiekę polskojęzycznego pilota/przedstawiciela Regent
- podstawowe ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
- gwarancję niezmienności ceny
Cena nie zawiera
- Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie ramowym, na który należy przeznaczyć dodatkowo ok. 135 – 155 euro/osoba. Kwota ta obejmuje transfery z/na lotnisko, opłatę za podatek turystyczny, bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji, bilety komunikacji miejskiej i/lub podmiejskiej podczas realizacji programu zwiedzania oraz usługi lokalnych przewodników.
- Kosztu wycieczek fakultatywnych i atrakcji pozaprogramowych.
- Kosztu posiłków zamawianych indywidualnie.
- Kosztu usługi przewozu bagażu rejestrowanego, którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot (WIZZAIR - do 10kg; RYANAIR - do 10kg o maksymalnych wymiarach 55x40x20cm;. Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą.
- Kosztu usługi przewozu bagażu głównego (rejestrowanego), którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot (WIZZAIR - do 20kg; RYANAIR - do 20kg. Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą.
- Kosztu usługi pierwszeństwa wejścia na pokład wraz z dodatkowym bagażem podręcznym, którego wymiary i waga są uzależnione od linii lotniczej realizującej przelot (WIZZAIR do 10kg o maksymalnych wymiarach 55x40x23cm, RYANAIR - do 10kg o maksymalnych wymiarach 55x40x20cm). Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą.
- Dopłaty do miejsc w samolocie obok siebie w ramach jednej rezerwacji.
- Dopłaty do pokoju jednoosobowego (500 PLN/os.)

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.
1.
09.08.2023
12.08.2023
3630 PLN
2.
13.09.2023
16.09.2023
3630 PLN
3.
04.10.2023
07.10.2023
3630 PLN

Florencja

Stolica Toskanii położona tuż przy Apeninach. Miasto o bogatej historii, gdzie tworzyli legendarni artyści jak Leonardo da Vinci czy Michał Anioł. Miejsce narodzenia się renesansowego stylu architektonicznego, którego dowodem są okazałe i wyjątkowe budowle będące do dzisiaj symbolem Florencji.

Historia

Florencja została założona przez Juliusza Cezara w 59 roku p.n.e. jako kolonia dla byłych żołnierzy. W roku 1183 ogłoszono Florencję komuną miejską. Szeroko rozwijało się tutaj sukiennictwo, jedwabnictwo zaczęto również bić monety. od XV do XVIII wieku Florencja znalazła się pod rządami Medyceuszy. Medyci, florencki ród bankierski w krótkim czasie stał się jednym z najpotężniejszych rodów we Włoszech i Europie. Z Medyceuszy wywodziło się dwóch papieży, jak również dwie francuskie królowe: Katarzyna i Maria Medycejska. Jednym z wybitnych przedstawicieli rodu był Wawrzyniec Wspaniały – dyplomata, bankier, i wielbiciel sztuki. Florencja pod rządami Medyceuszy – Cosmy i Lorenza stała się kolebką renesansu i nowoczesnej myśli. Był to okres największego rozkwitu miasta zarówno pod względem gospodarczym, jak i kulturalnym. W tym czasie w mieście tworzyli Leonardo da Vinci i Michał Anioł. Pod koniec XVI wieku utworzyła się tu także grupa kompozytorów, poetów i teoretyków muzyki, zwana Cameratą florencką. Historia Florencji jest w dużej mierze historią rodu Medyceuszy, którym zawdzięcza swoje najpiękniejsze zabytki. Po rządach Medyceuszy nastały krótkie czasy Habsburgów i Napoleona, a następnie zjednoczenie Włoch, których stolicą została w latach 1865-1870 właśnie Florencja.

Turystyka

Głównymi atrakcjami Florencji są:

 • Katedra Santa Maria del Fiore
 • Galeria Uffizi – z największym zbiorem sztuki włoskiej na świecie
 • Dzwonnica Giotta
 • Baptysterium – z jednymi z najpiękniejszych mozaik na świecie
 • Palazzo Vecchio – z kopią rzeżby „Dawida” Michała Anioła
 • Ponte Vecchio – najstarszy most Florencji z XIV w.

Kuchnia Florencji

 • gelatosłynne florenckie lody
 • wytrawne czerwone wina lub gorzki likier
 • panzanella – pokruszone kawałki chleba z dodatkiem warzyw
 • ribollita – zupa z czarnej kapusty i fasoli
 • pappardelle al cinghiale – makaron z mięsem z dzika i pomidorami
 • bistecca alla fiorentina – befsztyk po florencku
 • wędliny: prosciutto – surowa, wysuszona szynka, salami, finocchiona – rodzaj kiełbasy doprawionej koprem
 • panforte – miękki tort z bakali, orzechów i przypraw
 • catagnaccio – ciasto z mąki kasztanowej

Klimat

We Florencji panuje umiarkowany klimat typu śródziemnomorskiego, z gorącym, suchym latem, zimną zimą z porą deszczową między późną jesienią, a wczesną zimą. Najbardziej deszczowe miesiące przypadają od października do grudnia. Wiosną i jesienią w ciągu dnia jest jeszcze ciepło, dni są długie i słoneczne, co pozwala cieszyć się urokami miasta. Lipiec i sierpień to najgorętsze miesiące, które mniej nadają się na zwiedzane, tym bardziej, że Florencja jest jednym z najgorętszych i najbardziej parnych miast we Włoszech.

Ciekawostki

 • do XVI w. była jedną z największych metropolii w Europie, jednak epidemia  dżumy zdziesiątkowała ludność o połowę
 • miasto nazywane jest „perłą Toskanii” ze względu na swoją wyjątkowość i wspaniałe zabytki
 • miasto zostało założone przez Juliusza Cezara i nosiło nazwę Florentina
 • Florencja była pierwszą stolicą Włoch

Na podstawie: artykuł Florencja (http://pl.wikipedia.org/wiki/Florencja) w Wikipedii

licencja: GNU Free Documentation Licence, autorzy: Wikipedyści

 

Brak opinii
PFR - Polski Fundusz Rozwoju

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR SA.