http://grey.turystyka.com.pl/~regent/CRM/czartery/opiniexml/?kierunek=ukraina&miasto=lwów0 Regent - City Break do miast Europy
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies.
Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Poprzedni Następny

Wyszukaj ofertę

Kierunek:
od:
do:
Dorosłych:
Wiek dziecka 1:
Wylot z:

City Break - Magia Lwowa - 4 dni (samolotem z Wrocławia)
Program
Lwów to miasto-symbol. Trudno wyobrazić sobie miejsce bardziej związane z polskością: z polską historią, kulturą i tożsamością. Zapraszamy w intrygującą podróż, podczas której spróbujemy typowych dla tego regionu potraw, tym samym przenosząc się do świata ukraińskich legend i kozackich tańców z nad Dniepru.

Program:

Dzień 1:
Odprawa na lotnisku i przelot do Lwowa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny lub zwiedzanie w zależności od godzin przylotu.

Dzień 2-3:
Będzie to czas na poznanie atmosfery miasta oraz jego najważniejszych miejsc, takich jak
- Muzeum Browarnictwa prezentujące ponad półtysiącletnią historię browarnictwa we Lwowie i dające niepowtarzalną okazję do skosztowania złotego trunku
- Sobór Św. Jura z imponującymi rzeźbami i figurami świętych oraz unikalną siedemnastowieczną ikoną Matki Boskiej Trembowelskiej
- Kasyno Szlacheckie, gdzie niegdyś przedstawiciele arystokracji z całej Galicji spotykali się i załatwiali interesy, rozmawiali o polityce, a także organizowali bale, koncerty oraz przedstawienia teatralne
- Prospekt Swobody zwany także Aleją Wolności i uznawany za serce Lwowa
- Plac i Pomnik Mickiewicza, uznawany za najpiękniejszy pomnik naszego narodowego wieszcza
- Katedra Łacińska z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej, przed którym król Jan Kazimierz złożył uroczyste śluby i powierzył Rzeczpospolitą opiece Maryi
- Kaplica Boimów z piękną bogato zdobioną fasadą przedstawiającą mękę Chrystusa
- Kwartał Ormiański – jedna z najstarszych dzielnic Lwowa z unikalną architekturą i niepowtarzalnym duchem oryginalnej najstarszej wschodniej kultury
- Katedra Ormiańska uważana za najbardziej niezwykłą świątynię Lwowa
- Cerkiew Wołoska z dzwonnicą będącą jednym z najbardziej charakterystycznych elementów zabudowy Lwowa
- Wzgórze Wysokiego Zamku skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto
- Cmentarz Łyczakowski z Cmentarzem Orląt Lwowskich z przepięknymi grobami Polaków – obrońców Lwowa

Podczas przerw w zwiedzaniu proponujemy czas wolny na drobne zakupy oraz posiłek, podczas którego będzie możliwość spróbowania typowych ukraińskich potraw takich jak barszcz, pielmieni, czy buchty, a także napojów takich jak kwas chlebowy oraz sok z brzozy (płatne według indywidualnych zamówień).

Ponadto Lwów oferuje bogaty wachlarz atrakcji dodatkowych, realizowanych fakultatywnie w czasie wolnym, w którym każdy znajdzie coś dla siebie:

- Muzeum Apteka, gdzie można zobaczyć przeróżne narzędzia do wyrobu lekarstw, dawne wyposażenie aptek, stare dokumenty (ok. 15 UAH/os.)
- Wieża Ratuszowa będąca doskonałym punktem widokowym na Lwów (ok. 15 UAH/os.)
- Fabryka Czekolady, w której można skosztować słynnej lwowskiej czekolady (płatne indywidualnie wg zakupów)

Wieczorami proponujemy skorzystać, ze słynnych miejscowych rozrywek, które świetnie oddają ducha miasta:
- Opera Lwowska – zapraszamy na przedstawienie w słynnej Operze Lwowskiej (ok. 50-300 UAH/os., wymagana wcześniejsza rezerwacja)
- Virmenka – kultowa kawiarnia, nosząca tytuł Najlepszej Kawiarni Lwowa (płatne indywidualnie wg zamówienia)
- Klub Rafinad People - klub, w którym można rozsmakować się w wyśmienitych koktajlach, spróbować miejscowych wariacji na temat fast food’ów oraz potańczyć przy hitach z dawnych lat i tych prosto z radia (płatne indywidualnie wg zamówienia)

Dzień 4:
Wymeldowanie z hotelu, czas wolny w zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.

Zakwaterowanie:
Hotele 3* położone w pobliżu środków komunikacji miejskiej i w odległości kilku przystanków od największych atrakcji Lwowa. Wszystkie hotele oferują wygodnie urządzone i zadbane pokoje 2 osobowe (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne.

Informacje dodatkowe:
- Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Polsce lub po przylocie we Lwowie.
- Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy, natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską.
- Kolejność dni zwiedzania może ulec zmianie.
- Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
- W przypadku wylotu ze Lwowa w godzinach porannych zamiast śniadania może być wydany pakiet śniadaniowy.
- Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
- „Single” - bez dopłaty, przy dokwaterowaniu do pokoju 2 lub 3 osobowego (opcja na zapytanie).
- „Zniżki dla dzieci” - dotyczą dziecka do 12 lat zakwaterowanego wspólnie z 2 osobami pełnopłatnymi.

WAŻNE:
Bardzo prosimy o dokładne wypełnianie formularza rezerwacyjnego w szczególności podania pełnego nazwiska i imienia zgodnego z paszportem (nie ma możliwości wjazdu na terytorium Ukrainy na podstawie dowodu osobistego), daty urodzenia oraz obywatelstwa. Prosimy też o sprawdzenie terminu ważności paszportu (zalecane jest, by była ważny 6 miesięcy od daty powrotu).
Cena zawiera
- przelot samolotem na wybranej trasie
- opłaty i podatki lotniskowe
- koszt przewozu bagażu podręcznego: WIZZAIR – wymiary: 55x40x23cm, waga do 10 kg
- 3 noclegi w hotelu 3*
- zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym
- 3 śniadania
- opiekę polskojęzycznego pilota/przedstawiciela Regent
- podstawowe ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
- gwarancję niezmienności ceny
Cena nie zawiera
- Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie ramowym, na który należy przeznaczyć dodatkowo ok. 1200-1400 UAH/osoba. Kwota ta obejmuje: transfery z/na lotnisko, opłatę za podatek turystyczny, bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji, bilety komunikacji miejskiej i/lub podmiejskiej podczas realizacji programu zwiedzania oraz usługi lokalnych przewodników.
- Kosztu wycieczek fakultatywnych i atrakcji pozaprogramowych.
- Kosztu posiłków zamawianych indywidualnie.
- Kosztu usługi przewozu bagażu głównego (rejestrowego), którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot: WIZZAIR - do 20kg. Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą.
- Dopłaty do pokoju jednoosobowego (400 PLN/os.)

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.
1.
28.06.2018
01.07.2018
2590 PLN
1650 PLN
2.
16.08.2018
19.08.2018
2590 PLN
1550 PLN
3.
15.09.2018
18.09.2018
2590 PLN
1650 PLN

Lwów

Lwów jest położony na pograniczu wschodniego Roztocza (Roztocze Lwowskie) i Wyżyny Podolskiej, nad rzeką Pełtwią. Jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, węzłem lotniczym, kolejowym i drogowym. Miasto to niegdyś było mieszanką kultur np. polskiej, żydowskiej, ormiańskiej, stąd wyróżnia się unikatową, różniącą od siebie architekturą.

Historia

Przez długi czas uważano, że historia Lwowa zaczyna się w XIII wieku. Dopiero odkrycia archeologiczne udowodniły, że ludzie żyli w okolicach Góry Zamkowej już w IX wieku. Odnalezione cmentarzyska wiązane są z plemieniem Lędzian. Obszar na którym leży dzisiejsze miasto był nazywany Grodami Czerwieńskimi i stanowił pole walk pomiędzy państwem Piastów a Rusinami. Tereny te przechodziły z rąk do rąk aby ostatecznie pozostać przy Rusi. Do końca XV wieku miasto rozwija się bardzo szybko i bez poważniejszych przeszkód. Kwitnie zwłaszcza rzemieślnictwo i kupiectwo, bo to we Lwowie schodzą się szlaki handlowe łączące Wschód z Zachodem. Jednak na skutek ekspansji tureckiej nad Morzem Czarnym dochodzi do kryzysu. Miasto podupada, a wielki pożar z 1527 roku niszczy większość średniowiecznej zabudowy. Ale to co mogło stanowić o upadku Lwowa staje się początkiem nowej ery, w której miasto wyrasta na doskonale prosperujący gospodarczo ośrodek myśli humanistycznej. Krzyżują się w nim wpływy polskie, ruskie, żydowskie i ormiańskie. Podczas kampanii wrześniowej na przedpolach doszło do bitwy z Niemcami. Polscy żołnierze bronili się dzielnie, ale po pojawieniu się wojsk sowieckich Lwów poddano Rosjanom. Zwycięzcy nie dotrzymali umów i aresztowali większość polskich oficerów, z których wielu rozstrzelano w obozach jenieckich w głębi Rosji. Aresztowano też wielu cywilów w tym literatów Władysława Broniewskiego i Aleksandra Wata. Na pełną współpracę z okupantem poszedł inny twórca Tadeusz Boy-Żeleński. W 1941 roku do miasta wkroczyły wojska niemieckie. Aresztowano i rozstrzelano przedstawicieli polskiej inteligencji (w tym Boya-Żeleńskiego) rozpoczęto prześladowania mniejszości żydowskiej. Jednocześnie nasilił się terror ukraiński wymierzony w ludność polską. Kiedy pod miastem stanęła Armia Czerwona do walki poderwano też oddziały AK. Po zdobyciu Lwowa wywieszono na ratuszu polską flagę (a także amerykańską, brytyjską i radziecką). Los miasta był już przesądzony. Znalazło się ono w granicach Ukraińskiej SRR, a większość ludności polskiej deportowano. W 1991 roku Lwów znalazł się w granicach niepodległej Ukrainy. W 1998 Stare Miasto (wraz z kilkoma innymi zabytkami) zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Turystyka

Główne atrakcje Lwowa:

 • Pałac Potockich
 • Lwowska Galeria Sztuki
 • Muzeum Etnografii i Przemysłu Artystycznego
 • Kościół Bożego Ciała i klasztor Dominikanów
 • Cerkiew Wołoska

Stare Miasto we Lwowie zostało w 1998 wpisane na listę Światowego dziedzictwa UNESCO, dzięki doskonałemu połączeniu architektonicznych i artystycznych tradycji środkowo-wschodniej Europy z wpływami włoskimi i niemieckimi, a także uzupełnianiu się żyjących tu niegdyś rozmaitych grup etnicznych. Grupy te choć są odmienne, to jednak wzajemnie są od siebie zależne, zostawiły trwały ślad w architekturze i charakterze Lwowa. O randze Lwowa świadczy fakt, że ponad pięćdziesiąt procent zabytków dzisiejszej Ukrainy znajduje się w tym mieście.

Kuchnia lwowska

Do najpopularniejszych potraw kuchni lwowskiej zalicza się:

 • sałatkę ziemniaczaną
 • barszcz ukraiński
 • soliankę – ze startych ogórków i ziemniaków
 • piernik ze śliwkami

Ciekawostki

 • Miastem partnerskim Lwowa jest Wrocław. Miasta te są bardzo ze sobą powiązane, gdyż po przejęciu Lwowa przez ZSRR mieszkańcy emigrowali do polskiego miasta. Lwowski Rynek przypomina też bardzo wrocławski.
 • Do dzisiaj miasto trzyma wiele polskich akcentów kultury. Nie trudno tu spotkać polskie restauracje, słyszeć język polski lub oglądać budynki polskiej architektury.

Na podstawie: artykuł Lwów http://pl.wikipedia.org/wiki/Lwów

licencja: GNU Free Documentation Licence, autorzy: Wikipedyści

 

 

Brak opinii